Radiofrekwencja mikroigłowa Wrocław

Radiofrekwencja mikroigłowa (we Wrocławiu i nie tylko) to zabieg, który zyskał szczególną popularność w przypadku walki z bliznami, rozstępami oraz koniecznością wykonania głębokiego liftingu skóry. Wykorzystywany jest tutaj efekt podgrzewania naskórka i skóry właściwej. Zabieg uważany jest za w pełni bezpieczny oraz precyzyjny. Niektóre z efektów widoczne są od razu, inne zauważalne są dopiero z czasem. Głównym rezultatem jest poprawa napięcia skóry w wyniku obkurczenia się włókien kolagenowych. Radiofrekwencję mikroigłową można bezpiecznie wykonywać przez cały rok.

Na czym polega zabieg radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest stosunkowo nowym zabiegiem w medycynie estetycznej. Szybko okazało się, że jest na tyle skuteczna, że może stanowić alternatywę dla chirurgii plastycznej. Głównym zadaniem tej technologii jest pobudzenie procesów regeneracji i odbudowy struktury kolagenowej. Jest to możliwe dzięki połączeniu działania fal radiowych oraz frakcyjnej głowicy. Impulsy są wprowadzane do skóry pod postacią precyzyjnych strumieni o równomiernym wzorze. Mikronakłuwanie natomiast mechanicznie pobudza skórę.

Radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana na różne obszary ciała m.in. twarz, dekolt, szyja, ramiona, uda, brzuch czy pośladki. Głębokość nakłuwania oraz czas i intensywność ogrzewania może być dowolnie regulowana. Dopasowywana jest ona m.in. do okolicy ciała oraz rodzaju powstałych zmian. Nakłuwanie i podgrzewanie powoduje kontrolowane uszkodzenie termiczne struktury skóry, co pobudza ją do regeneracji. W ten sposób powstaje młoda tkanka o prawidłowej budowie. Zabieg ma również na celu pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co pozytywnie wpływa na poprawę jędrności skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa (Wrocław i inne lokalizacje) bywa nazywana także termoliftingiem. W porównaniu do innych standardowych metod laserowych nie występuje tutaj ryzyko pojawienia się poparzeń czy przebarwień. Skóra nie zmienia swojego koloru i nie łuszczy się. Zabieg ten łączy w sobie wszystkie zalety dermapenu oraz lasera frakcyjnego. Jego niewątpliwym atutem jest to, że można go wykonywać latem. Doceniany jest za efekt – odmłodzenie skóry w naturalny sposób.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, którego głównym zadaniem jest poprawa wyglądu skóry. Z uwagi na to, że skutecznie pobudza produkcję kolagenu i elastyny znalazł zastosowanie w walce z takimi problemami, jak m.in.:

R

zmarszczki, w tym w trudnodostępnych miejscach (górna warga, na powiekach, pod oczami)

R

blizny, w tym blizny potrądzikowe

R

ślady pooperacyjne

R

rozstępy

R

nierówności skóry

R

zgrubienia na skórze

R

powiększone pory

R

wiotkość, spadek jędrności skóry

R

zanikający owal twarzy

R

opadające policzki

R

cellulit

R

fotouszkodzenia

R

przebarwienia

R

leczenie nadpotliwości

Jakie są efekty po radiofrekwencji mikroigłowej?

Efekty po radiofrekwencji mikroigłowej

Oto jakich efektów można spodziewać się po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej:
· skóra staje się widocznie napięta, elastyczna, jędrna,
· następuje produkcja nowych włókien kolagenowych,
· pogrubienie skóry,
· drobne zmarszczki zostają wygładzone, głębsze wyraźnie spłycone,
· poprawa owalu twarzy,
· lifting twarzy,
· redukcja rozstępów,
· redukcja blizn (pooperacyjnych, potrądzikowych),
· zwężenie rozszerzonych porów,
· redukcja cellulitu,
· przebarwienia skóry usunięte,
· poprawa kolorytu,
· zmniejszenie widoczności worków pod oczami,
· redukcja tkanki tłuszczowej,
· uzyskanie efektu odmłodzenia skóry.
Część efektów zabiegu widoczna jest od razu po radiofrekwencji mikroigłowej. Na ostateczny rezultat warto jednak poczekać nieco dłużej – nawet 1-3 miesiące. Po tym czasie skóra jest widocznie zregenerowana, a jej jędrność poprawiona. Efekty są kwestią indywidualną i w głównej mierze zależą od osobistych uwarunkowań. Mogą nie być identyczne w przypadku każdego pacjenta. Na rezultat wpływa szereg uwarunkowań, w tym czynniki genetyczne, wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Jak przygotować się do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa (we Wrocławiu i nie tylko) nie wymaga szczególnego przygotowania, jedna warto wziąć pod uwagę:

 

-na 5 dni przed zabiegiem odstawić leki przeciwzapalne (np. aspirynę, ibuprofen)

-w dniu zabiegu nie korzystać z solarium bądź opalania twarzy żeby nie było podrażnień bo wiesz jak ktoś w okresie letnim przyjdzie to żeby na to tez zwrócił uwagę

Konieczne jest zdjęcie biżuterii oraz metalowych przedmiotów na czas zabiegu. Skóra poddawania radiofrekwencji musi być oczyszczona z kremów i innych kosmetyków.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonana bez znieczulenia, ponieważ igły są bardzo cienkie, a ich wprowadzenie pod skórę niemal bezbolesne. Jednak dla większego komfortu pacjentów z reguły używa się specjalnej maści lub kremu znieczulającego.

Działają one miejscowo.
Bezpośrednio przed zabiegiem obszar skóry jest dokładnie dezynfekowany. Ciało nakłuwane jest matrycą mikroigiełek na głębokość od 0,2 do 3,5 mm.

W tym samym czasie urządzenie emituje energię według indywidualnie dobranych do pacjenta parametrów. Następuje kontrolowane przegrzanie tkanek, co jest impulsem do rozpoczęcia procesów przebudowy skóry, produkcji nowych białek kolagenowych i elastynowych.

Kartridże do radiofrekwencji są jednorazowe, wymienne dla każdego pacjenta. Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim efektywny i precyzyjny. W jego trakcie można odczuwać delikatne pieczenie. Całość trwa ok. 30 minut.

Ostatnim etapem jest aplikacja na skórę specjalnego serum rewitalizującego, które jest bogate w witaminy oraz składniki odżywcze. Dzięki temu odbudowa tkanek jest jeszcze szybsza.

Liczba zabiegów zostaje dopasowana indywidualnie do potrzeb pacjenta i jego problemów skórnych. Najczęściej stosuje się 3-4 zabiegi w określonych odstępach czasowych (co najmniej miesiąc odstępu).

Aby podtrzymać uzyskane rezultaty, warto powtarzać radiofrekwencję mikroigłową co 3-6 miesięcy. Zaleca się również dodatkowo korzystać z zabiegów odżywczych pomiędzy poszczególnymi sesjami, aby jeszcze bardziej pobudzić regenerację skóry.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Wśród zaleceń po zabiegu, którym jest radiofrekwencja mikroigłowa (Wrocław i inne miasta), wymienia się:
· zabezpieczanie skóry kremem ochronnym (rekomendowany filtr UV 50),
· nie powinno się opalać przez miesiąc od zabiegu,
· przez 3 dni po zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, basenu oraz gorących kąpieli,
· nie wolno drapać skóry w obszarze, który był poddawany zabiegowi,
· należy ograniczyć kontakt zwierząt z podrażnioną skórą,
· nie powinno się wykonywać zabiegów silnie złuszczających (np. z użyciem kwasów AHA, BHA, mikrodermabrazji).

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Istnieją pewne przeciwwskazania co do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej. Są to m.in.:
· hemofilia,
· terapia z wykorzystaniem retinoidów,
· aktywna infekcja w miejscu zabiegu (bakteryjna, wirusowa, grzybicza),
· zapalne odmiany trądziku,
· nieuregulowana cukrzyca,
· choroby ogólnoustrojowe,
· zakrzepica,
· nieuregulowane nadciśnienie i niedociśnienie,
· operacje plastyczne przeprowadzone mniej niż rok temu,
· choroba nowotworowa lub zmiany przedrakowe skóry,
· epilepsja,
· AIDS, HIV,
· świeża opalenizna,
· skłonność do powstawania bliznowców,
· metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
· rozrusznik serca,
· zaburzenia czucia,
· tatuaż w miejscu zabiegowym,
· ciąża,
· karmienie piersią.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o radiofrekwencję mikroigłową we Wrocławiu

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00