Mezoterapia igłowa

Niektóre problemy skórne mają swoje źródło w głębszych warstwach skóry. Dlatego też powierzchowne działanie kremami, balsamami czy wcierkami nie da oczekiwanego efektu. Rozwiązaniem może być w tym przypadku mezoterapia igłowa we Wrocławiu. To nic innego jak koktajl witaminowy, który jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb skóry. Metoda ta znana jest w medycynie estetycznej od wielu lat. Chętnie korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Doceniana jest za szybkie, widoczne efekty.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa znana jest także pod inną nazwą – mezoterapia iniekcyjna. Polega na bezpośrednim wprowadzeniu w głąb skóry specjalnego koktajlu odżywczego (za pomocą igły i strzykawki).

Skład preparatu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zadaniem dostarczanych składników jest rewitalizacja, regeneracja skóry oraz opóźnianie procesów jej starzenia.

Dzięki iniekcji trafiają one tam, gdzie faktycznie są potrzebne. Substancje aktywne pobudzają produkcję ważnych aminokwasów – kolagenu oraz elastyny.

Mezoterapia igłowa (Wrocław i okolice) to zabieg medycyny estetycznej. Może być wykonana niemal na każdej części ciała. Najczęściej stosowana jest na twarz, szyję, dekolt, dłonie oraz owłosioną skórę głowy.

Niemniej jednak może być również wykonana na rękach, biuście, nogach, udach, biodrach czy brzuchu. Metoda ta daje szybkie i długotrwałe efekty.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej?

Istnieje pewna grupa wskazań do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej.
Są to:

R

objawy starzenia się skóry

R

sucha skóra

R

tłusta skóra

R

wiotka skóra

R

matowa skóra

R

pozbawiona blasku skóra

R

zmarszczki, w tym zmarszczki mimiczne

R

rozszerzone pory

R

cienie i worki pod oczami

R

przebarwienia

R

blizny, w tym blizny potrądzikowe

R

cellulit

R

rozstępy

R

nadmierna tkanka tłuszczowa

R

wypadanie i osłabienie włosów

Mezoterapia igłowa Wrocław

Jakie preparaty wykorzystuje się do mezoterapii igłowej?
W preparatach wykorzystywanych podczas mezoterapii igłowej mogą pojawić się różne składniki. Są one dobierane indywidualnie z uwzględnieniem obszaru ciała, który ma zostać poddany iniekcji oraz potrzeb skóry pacjenta. Zazwyczaj w składzie preparatów można znaleźć: kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne, krzemionka organiczna, witaminy (A, C), kwas glikolowy, kwasy nukleinowe, aminokwasy, koenzymy, minerały, retinol, antyoksydanty, polirybonukleotydy, oligoelementy, kofeinę, glicerynę oraz wyciągi roślinne.

Na rynku dostępnych jest wiele skutecznych preparatów przeznaczonych do walki z konkretnymi problemami skórnymi. Koktajle odżywcze mogą zawierać nawet kilka składników, by jeszcze lepiej spełniać swoje zadanie.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa (Wrocław i inne duże miasta) to zabieg, który poprzedzony jest konsultacją z osobą, która będzie go przeprowadzać. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dopasowanie produktu do potrzeb skóry pacjenta.

Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać badań laboratoryjnych. 24 godziny przed nie powinno się spożywać alkoholu oraz przyjmować leków, które rozrzedzają krew (np. aspiryna). Jeżeli występują jakiekolwiek przewlekłe choroby, należy poinformować o tym specjalistę wykonującego mezoterapię igłową.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem. Specjalista za pomocą strzykawki i igły o odpowiedniej wielkości wykonuje iniekcje śródskórne.

Z reguły nakłucia umiejscawiane są w odstępach 0,5-1,5 cm (na głębokości do 2 mm). Substancje zawarte w preparacie skutecznie odżywiają i pobudzają skórę do regeneracji. Czas trwania zabiegu to ok. 45 minut.

Po jego zakończeniu specjalista może wykonać masaż miejscowy, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzenie składników odżywczych w głębi skóry.

Co po zabiegu mezoterapii igłowej? Jakie zalecenia?
Po mezoterapii igłowej może pojawić się niewielki obrzęk, a także siniaki. Towarzyszyć temu może tkliwość skóry i jej zaczerwienienie. Grudki po nakłuciach znikają po ok. 2-3 dniach.

Ewentualne dolegliwości bólowe można łagodzić chłodzącymi kompresami. Jeżeli pojawi się krwawienie z miejsc iniekcji, należy je odkazić. W żadnych wypadku nie wolno zrywać strupków, gdyby takie powstały.

Powinno się dać im czas, aby całkowicie się wygoiły.

Należy przez co najmniej 48 godzin wstrzymać się od wizyt na basenie i saunie. Wskazane jest także unikanie w tym czasie aktywności fizycznej oraz przebywania na słońcu. Skórę powinno się pielęgnować delikatnymi produktami m.in. zawierającymi d-pantenol, wyciąg z kasztanowca lub arniki. Wskazane są kremy z wysokim filtrem. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jakie są efekty po mezoterapii igłowej?
Jakich efektów możemy spodziewać się po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej?
· Spłycenie drobnych zmarszczek.
· Poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry. Wyrównanie jej kolorytu i rozświetlenie, dodanie witalności.
· Zregenerowanie, odżywienie, nawilżenie skóry.
· Natychmiastowy efekt liftingu bez skomplikowanych operacji.
· Spłycenie rozstępów i zmniejszenie widoczności cellulitu.
· Opóźnienie procesów starzenia się skóry.
· Zapobiegnięcie nadmiernemu łysieniu.
· Redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych.
· Wzmocnienie włosów.
Efekty zabiegu są kwestią indywidualną. Zależą od osobistych uwarunkowań pacjenta. Mogą nie być identyczne u różnych osób.

Wpływ na efektywność mezoterapii igłowej ma m.in.: wiek, stan zdrowia, tryb życia oraz stosowanie się do zaleceń po zabiegu. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Mezoterapia igłowa (we Wrocławiu i nie tylko) to zabieg w pełni bezpieczny. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania – dlatego też warto poinformować o wszystkim specjalistę. To on zdecyduje, czy zabieg może być wykonany w danym czasie. Do najczęściej wymienianych przeciwwskazań zalicza się:
· aktywne infekcje,
· aktywna opryszczka,
· stany zapalne,
· nadwrażliwość na którykolwiek ze składników,
· aktywna choroba nowotworowa,
· nieuregulowane choroby przewlekłe (np. cukrzyca),
· nadciśnienie tętnicze,
· choroby skóry głowy (np. grzybica),
· choroby autoimmunologiczne (np. Hashimoto),
· choroby grzybicze, wirusowe lub bakteryjne,
· zakażenie wirusami HSV, HIV, WZW,
· skłonność do powstawania bliznowców,
· skóra naczynkowa,
· ciąża,
· karmienie piersią,
· menstruacja,
· przyjmowanie leków rozrzedzających krew, antybiotyków lub sterydów.
Jak często powtarzać zabieg mezoterapii?
W zależności od rodzaju wykorzystanego preparatu oraz wskazań lekarza odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinien wynosić 2-6 tygodni.

To specjalista dobiera rekomendowaną liczbę spotkań oraz odstęp pomiędzy nimi. Zazwyczaj mezoterapię igłową wykonuje się w serii 3-5 zabiegów co 2-4 tygodnie. Komórki skóry muszą mieć odpowiednio dużo czasu na regenerację, aby kolejne podanie preparatu było w pełni efektywne.

W celu utrzymania uzyskanych efektów zaleca się powtarzać mezoterapię igłową 2-3 razy w roku. Pierwszy zabieg można wykonać w okolicach 30. roku życia.

Czy mezoterapia igłowa boli?

Podczas zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort, który ustępuje od razu po dokonaniu iniekcji.

Aby mezoterapia igłowa była bezbolesna, stosuje się specjalny preparat o działaniu miejscowym – znieczulający krem specjalistyczny. Pacjenci na ogół doskonale tolerują ten zabieg.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o mezoterapię igłową

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00