Regeneracja skóry

Nasza skóra odgrywa bardzo ważną rolę. Jest ona ważna dla zachowania zdrowia oraz życia. Jej najważniejsze funkcje to ochrona przed drobnoustrojami, czynnikami chemicznymi i fizycznymi, wchłanianie substancji zawartych w kremach, udział w termoregulacji organizmu, produkcja melaniny oraz witaminy D. Na wygląd skóry wpływ ma wiele czynników – upływający czas, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów, infekcje, a także niektóre schorzenia narządów wewnętrznych. Regeneracja skóry (Wrocław i okolice) to zabiegi, których celem jest przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia i odżywienia tkanek. Rodzaj metody należy dobrać z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta oraz występującego problemu.

Dlaczego warto korzystać z zabiegów regenerujących skórę?

Medycyna estetyczna proponuje obecnie skutecznie sposoby w walce z oznakami starzenia się skóry. Są to zabiegi w pełni bezpieczne, które pozwalają na uzyskanie naturalnych efektów. Warto pamiętać o tym, że w porównaniu do chirurgii plastycznej medycyna estetyczna jest praktycznie bezinwazyjna, ponieważ nie narusza ciągłości skóry.
Oto dlaczego warto korzystać z zabiegów regenerujących skórę:
· zabiegi są bezinwazyjne, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji,
· skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, nawilżona i zregenerowana,
· koloryt cery zostaje poprawiony, a przebarwienia widocznie rozjaśnione,
· pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny – dwóch ważnych składników, które są niezbędne dla utrzymania właściwego stanu skóry,
· skóra zostaje ujędrniona, uelastyczniona, podniesiona,
· drobne zmarszczki zostają wygładzone, procesy starzenia są zatrzymane,
· zabiegi regeneracyjne są świetnym uzupełnieniem codziennej, domowej pielęgnacji,
· dodatkowo specjalista w klinice medycyny estetycznej podpowie, jak właściwie dbać o Twój typ skóry.
Warto pamiętać również o tym, że delikatna skóra na twarzy i dekolcie jest najbardziej narażona na procesy starzenia, w tym fotostarzenia.

Najpopularniejsze zabiegi regenerujące skórę

Regeneracja skóry (we Wrocławiu i innych dużych miastach) obejmuje szereg różnorodnych zabiegów, których celem jest oczyszczenie, odżywienie oraz nawilżenie skóry. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć m.in.:

R

peelingi medyczne

R

mezoterapia

R

laserowe usuwanie przebarwień

R

mikrodermabrazja

R

oksybrazja

R

oczyszczanie wodorowe

R

ultradźwięki

R

resurfacing

Regeneracja skóry Wrocław

Peelingi medyczne – dla gładkiej skóry

Peeling medyczny to zabieg, którego zadaniem jest kontrolowane złuszczanie naskórka oraz jego głębszych warstw. Wykorzystuje się tutaj substancje chemiczne o odpowiednio dobranym stężeniu. Substancje te mają na celu przeniknięcie w głąb skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. To pozytywnie wpływa na odnowę naskórka i skóry właściwej. Ponadto wykorzystane związki mają na celu m.in. wyrównanie kolorytu cery, zwężenie porów, regulację wydzielania sebum, usunięcie zmian potrądzikowych oraz spłycenie zmarszczek. Już po jednym zabiegu widać wyraźne zmiany na plus. Niektóre problemy skórne mogą wymagać kilku powtórzeń (serii).

Peeling medyczny to zabieg, który daje widoczne efekty. Skóra zostaje intensywnie odmłodzona, procesy starzenia spowolnione. Następuje spłycenie zmarszczek i bruzd oraz rozjaśnienie plam pigmentacyjnych. Skóra jest widocznie jędrniejsza, napięta i nawilżona.

Najczęściej wykorzystywanymi substancjami są kwasy. Można wymienić zabiegi z użyciem m.in. takich preparatów jak:

Kwas laktobionowy, który łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia oraz stany zapalne. Jego zadaniem jest wzmocnienie naturalnej bariery skóry oraz uzyskanie efektu głębokiego nawilżenia. Odznacza się właściwościami łagodzącymi oraz przeciwzapalnymi. Doskonale sprawdzi się w przypadku skóry wrażliwej, naczynkowej. Można stosować go przez cały rok bez obaw o powstawanie przebarwień. Popularnie stosowany po intensywnym opalaniu.

· Kwas mlekowy, który jest najpopularniejszym zabiegiem złuszczającym. Świetnie spłyca drobne zmarszczki, zmniejsza widoczność przebarwień i blizn potrądzikowych. Zadaniem tej substancji jest pobudzenie produkcji kolagenu, co przekłada się na uelastycznienie i ujędrnienie skóry. Po jego zastosowaniu nawilżone zostają nawet głębokie warstwy skóry. Jest to idealny kandydat w celu zapobiegania tworzeniu się ognisk zapalnych. Pełna regeneracja skóry (Wrocław i okolice) w przypadku tego związku to także zwiększenie skuteczności działania innych preparatów chirurgicznych.

· Kwas migdałowy, który doskonale złuszcza naskórek i przygotowuje do aplikacji kolejnych preparatów. Dzięki temu wchłanialność składników odżywczych zostaje zwiększona. Substancja ta korzystnie wpływa na cerę poszarzałą, z przebarwieniami oraz objawami fotostarzenia. Jest świetnym rozwiązaniem dla skóry trądzikowej, tłustej, z widocznie rozszerzonymi porami. Kwas chętnie stosowany jest w terapii złuszczającej w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej. Wykazuje właściwości antybakteryjne, łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza gojenie się ran.

· Kwas glikolowy to substancja, której nie powinno się stosować latem, gdy skóra jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Jego zadaniem jest penetracja rogowej warstwy naskórka w celu dogłębnego oczyszczenia. Ponadto pobudza on produkcję kolagenu i elastyny. Skutecznie oczyszcza pory, usuwa zaskórniki oraz zapobiega powstawaniu mas rogowych w mieszkach włosowych. Zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych, rozjaśnia przebarwienia pozapalne i posłoneczne.

Mezoterapia – dla dogłębnej regeneracji

Mezoterapia, zarówno igłowa, jak i bezigłowa, to kolejny przykład zabiegu, którego wykonanie warto rozważyć. Idealnie sprawdzi się w przypadku skóry, która wymaga dogłębnego nawilżenia i regeneracji.

Koktajl substancji jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta oraz jego problemów skórnych. Zaletą mezoterapii igłowej jest to, że składniki aktywne trafiają bezpośrednio do skóry właściwej – dzięki iniekcji.

Dzięki temu skóra staje się widocznie jędrniejsza, bardziej sprężysta i nawilżona. Następuje również wyrównanie jej powierzchni oraz kolorytu.

Atutem jest zauważalna poprawa owalu twarzy, pobudzone krążenie oraz stymulowana produkcja kolagenu. Mezoterapia to nie tylko regeneracja skóry (we Wrocławiu i nie tylko), ale również skuteczny sposób walki z cellulitem, rozstępami oraz łysieniem.

Laserowe usuwanie przebarwień – dla jednolitej cery
Obecne metody medycyny estetycznej pomagają skutecznie korygować wszelkiego typu blizny i przebarwienia. Jednym z popularnych sposobów jest laseroterapia. Światło lasera podgrzewa komórki barwnikowe do temperatury, w której obumierają.

Kolejnym krokiem jest naturalne usunięcie ich przez organizm. Urządzenie to działa na głębokie warstwy skóry, gdzie tradycyjne metody walki z przebarwieniami nie zawsze mają zastosowanie.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że światło lasera nie usuwa okolicznej tkanki skórnej. Już po jednym zabiegu widoczne jest zmniejszenie przebarwień. Skóra staje się zdrowsza, bardziej promienna.

Mikrodermabrazja – dla dogłębnego oczyszczenia
Mikrodermabrazja to nieinwazyjny peeling, którego celem jest mechaniczne, kontrolowane ścieranie warstwy rogowej naskórka i głębszych warstw skóry. Dzięki temu uzyskany zostaje efekt dogłębnego oczyszczenia.

Zadaniem tego zabiegu jest także pobudzenie mikrokrążenia oraz produkcji kolagenu i elastyny. Takie działania mają na celu intensywną odnowę skóry właściwej – jest ona odpowiednie odżywiona, dotleniona, uelastyczniona i wygładzona.

Ponadto odzyskuje blask i młodzieńczy wygląd. Atutem jest również zwiększenie wchłaniania składników aktywnych zawartych w stosowanych później kosmetykach.

Dlatego też często mikrodermabrazja łączona jest z innymi rytuałami pielęgnacyjnymi. Już po pierwszym zabiegu zauważany jest widoczny rezultat, jednak zaleca się wykonywanie serii powtórzeń. Ich ilość uzależniona jest od indywidualnego problemu skórnego pacjenta.

Oksybrazja – intensywne złuszczenie naskórka
Oksybrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją tlenowo-wodną. Jej zadaniem jest intensywne, dogłębne, bezbolesne i bezinwazyjne złuszczenie naskórka – bez obaw o podrażnienia, które mogą towarzyszyć innym zabiegom. Metoda ta wykonywana jest bezdotykowo.

Polega na wtłoczeniu w skórę tlenu pod ciśnieniem. Wówczas martwe komórki zostają oderwane od skóry i usunięte z organizmu. Z uwagi na swą delikatność rozwiązanie to szczególnie rekomendowane jest osobom posiadającym skórę wrażliwą oraz naczynkową.

Po zabiegu skóra jest wygładzona, nawilżona, a pory widocznie zwężone. Zwiotczenia zostają zlikwidowane, a włókna kolagenowe zregenerowane. Następuje także poprawa cyrkulacji krwi i odżywienie komórek skórnych.

Oczyszczanie wodorowe – dla pełnego odmłodzenia skóry
Jeżeli regeneracja skóry (Wrocław i inne lokalizacje), to z pewnością nie powinniśmy zapominać o oczyszczaniu wodorowym (wodno-dermabrazji). Jest to sposób na skuteczne leczenie wielu problemów skórnych.

Zabieg ten bezboleśnie i skutecznie oczyszcza skórę, odżywiając ją. Możliwe jest uzyskanie efektu głębokiego liftingu oraz zwiększenie elastyczności.

Oczyszczanie wodorowe polega na wtłaczaniu pod skórę m.in. wodoru, kwasu mlekowego, kwasu salicylowego oraz kwasu hialuronowego.

W ten sposób z jej powierzchni usuwane są zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. Podczas oczyszczania wodorowego wykorzystuje się działanie prądu galwanicznego, który ma za zadanie pobudzić fibroblasty.

Tym samym wsparta zostaje odnowa włókien kolagenowych, a także elastyny. Skóra zostaje wygładzona, dotleniona, dogłębnie oczyszczona, a jej ukrwienie i struktura poprawione.

Ultradźwięki – dla efektu liftingującego
Ultradźwięki to fale dźwiękowe o dobroczynnym działaniu na skórę. Skutecznie pobudzają procesy naprawcze w głębokich warstwach skóry. Przenikające fale działają bezpośrednio na tkanki.

Pobudzają produkcję kolagenu oraz pozytywnie wpływają na strukturę skóry. Staje się ona widocznie nawilżona, odżywiona, napięta i oczyszczona. Często metodę tę określa się mianem liftingu bez skalpela.

Ultradźwięki wykorzystywane są m.in. do nieinwazyjnego liftingu twarzy, złuszczania naskórka, usuwania przebarwień, spłycenia zmarszczek i bruzd, walki z trądzikiem oraz redukcji cellulitu i rozstępów. Pole zastosowań tej metody jest naprawdę szerokie.

Resurfacing – pobudzenie regeneracji
Resurfacing polega na precyzyjnym usunięciu wierzchniej warstwy skóry. Świetnie sprawdza się w walce z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami oraz zmarszczkami i bruzdami.

Po zabiegu skóra jest bardziej napięta, odświeżona i pełna blasku. W zależności od potrzeb specjalista wykonuje resurfacing głęboki, średni lub delikatny. Mają one inny stopień intensywności. Wybrany sposób zależy od rodzaju problemu skórnego, kondycji skóry oraz wieku pacjenta.

Metoda ta wykorzystuje światło lasera, które pobudza procesy regeneracyjne skóry oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Zauważalne jest wyrównywanie kolorytu cery, zmniejszenie widoczności przebarwień oraz zwiększenie elastyczności skóry. Resurfacing uznawany jest za najgłębiej działającą metodę peelingu frakcyjnego.

Znalazł szczególne zastosowanie w przypadku osób borykających się z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, wiotką skórą oraz widocznymi zmarszczkami i bruzdami.

Regeneracja skóry (we Wrocławiu i nie tylko) to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, odżywczych i nawilżających.

Warto systematycznie dbać o skórę, ponieważ dzięki temu zyskujemy pewność, że pozostanie ona pełna blasku i młodzieńczego wyglądu na długi czas.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o regenerację skóry

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00