Powiększanie
i modelowanie ust

Powiększanie i modelowaniu ust to popularny zabieg, który doceniają zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Dzięki niemu wargi stają się jędrniejsze, nawilżone, odmłodzone, wypełnione, zyskują objętość oraz piękną barwę. To także sposób na walkę z brakiem symetrii ust. Stosowanym preparatem jest wysokiej jakości kwas hialuronowy. Powiększanie i modelowaniu ust we Wrocławiu to zabieg medycyny estetycznej, który pomaga poczuć się pewniej. Z jego pomocą można skutecznie walczyć z kompleksami dotyczącymi kształtu czy koloru warg.

Co to jest powiększanie i modelowanie ust?

Pełne, nawilżone usta to wizytówka. Nie da się ukryć, że ich kształt oraz stan wpływają na postrzeganie całej twarzy. Oddziaływanie negatywnych czynników oraz upływ czasu sprawiają, że wargi tracą kontur, nawilżenie oraz zabarwienie. W odpowiedzi na tego typu problemy powstał w pełni bezpieczny zabieg powiększania i modelowania ust. Daje on naturalny, natychmiastowy efekt.

Powiększanie i modelowanie ust polega na wstrzykiwaniu dawki preparatu za pomocą cienkiej, krótkiej igły.

Składniki aktywne mają za zadanie nie tylko wizualnie poprawić wygląd warg, ale również pobudzić produkcję kolagenu. Do zabiegu wykorzystywany jest produkt na bazie kwasu hialuronowego.

Przez pojęcie powiększania rozumie się poprawę ich kształtu (zwłaszcza gdy są wąskie lub asymetryczne), ujędrnienie, poprawę zwisającej górnej wargi, walkę z oznakami starzenia się ust oraz uatrakcyjnienie ich kolorytu. To niezwykle skuteczny zabieg.

Jakie wskazania są do modelowania ust?

Powiększanie i modelowaniu ust (Wrocław i okolice) to zabieg, który warto wykonać w kilku sytuacjach. Są to m.in.:

R

zbyt wąskie wargi

R

niezadowolenie z objętości ust

R

asymetryczne wargi

R

nieregularny kształt ust

R

„opadająca” górna warga

R

przesuszone, wiotkie usta

R

opadające kąciki ust

R

uśmiech dziąsłowy (tzw. gummy smile)

R

zmarszczki wokół ust

R

słabo zarysowany kontur ust

R

utrata objętości ust w wyniku procesów starzenia się skóry

R

utrata kolorytu warg

R

konieczność korekcji bruzd nosowo-wargowych

R

konieczność wymodelowania kształtu łuku kupidyna

R

chęć zapobiegnięcia pierzchnięciu i pękaniu ust

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg, z którego mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni; osoby starsze, jak i osoby młodsze.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym Wrocław

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej
Kwas hialuronowy to związek, który możemy spotkać w ludzkim organizmie. Ma on zdolność do wiązania wody, dlatego też składnik wykazuje wysokie właściwości nawilżające. Poziom kwasu hialuronowego w ciele zmniejsza się wraz z wiekiem. Skutkuje to spadkiem stopnia nawilżenia i naprężenia skóry.
Podczas zabiegu modelowania ust specjalista stosuje zazwyczaj 1 ml produktu. Jeżeli wargi wymagają znacznego powiększenia, konieczne może być użycie większej ilości preparatu. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, który uzupełnia wolne miejsca pomiędzy komórkami. Jest on aplikowany w kilku miejscach w okolicy warg, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.
Popularność wykorzystania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej wynika z wszechstronności tego składnika. Jest on doskonale tolerowany przez ludzki organizm, co przekłada się również na bezpieczeństwo zabiegu. Wybór konkretnego preparatu uzależniony jest od m.in. wieku pacjenta, kondycji jego skóry oraz oczekiwanego efektu.
Dlaczego warto zdecydować się na powiększanie i modelowanie ust?
Powiększanie i modelowanie ust to zabieg, który wiąże się z szeregiem zalet.

Uniwersalny kwas hialuronowy o kompleksowych właściwościach to produkt, który dosłownie działa cuda.

Oto efekty, których możesz spodziewać się po zabiegu:
· ujędrnione, odżywione i nawilżone usta,
· naturalnie powiększone i wypełnione usta,
· poprawiony kontur i kształt ust,
· wyrównana asymetria warg,
· podniesione kąciki ust,
· zniwelowanie widoczności zmarszczek wokół ust,
· poprawa kolorytu czerwieni wargowej,
· wyrównanie kolorytu ust,
· pobudzenie produkcji kolagenu.

Uzyskane efekty są kwestią indywidualną. W przypadku każdego pacjenta mogą prezentować się nieco inaczej. Zależą m.in. od wieku, trybu życia, stanu zdrowia oraz stosowania się do zaleceń po zabiegu.

Dla specjalisty ważne jest nie tylko spełnienie oczekiwań klienta, ale również zachowanie proporcji rysów twarzy, pasujących do typu urody. Korekta z użyciem kwasu hialuronowego to jedna z najbezpieczniejszych metod powiększania i modelowania ust.

Związek ten jest biokompatybilny, doskonale tolerowany przez organizm człowieka.

Jak przygotować się do zbiegu powiększania ust?
Modelowanie i powiększanie ust (We Wrocławiu i nie tylko) to zabieg, który wymaga pewnego przygotowania. Są to proste kroki, jakich należy przestrzegać. Kilka dni wcześniej pacjent powinien zrezygnować z przyjmowania leków przeciwzapalnych i rozrzedzających krew (np. aspiryna). Ponadto nie należy korzystać z solarium, sauny, łaźni parowej i innych miejsc, w których dochodzi do gwałtownych zmian temperatury. Dobę przed nie powinno się spożywać alkoholu.

Bezpośrednio przed powiększaniem lub modelowaniem ust należy zrezygnować z palenia papierosów. Konieczne jest zmycie makijażu z warg oraz okolic. Osoby, które mają kolczyki w ustach lub ich obrębie, mogą zostać poproszone o ich wyjęcie na czas trwania zabiegu.

Jak wygląda zabieg modelowania i powiększania ust?
Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jest w stanie zweryfikować oczekiwania pacjenta i zaproponować taki sposób wykonania powiększania i modelowania ust, aby osiągnąć jak najbardziej naturalny, subtelny efekt. Konieczne jest wykonanie dokładnego demakijażu i dezynfekcji ust.

Miejsce poddawane iniekcji zostaje znieczulone (najczęściej specjalnym kremem lub żelem). Niektóre wypełniacze dodatkowo wzbogacone są w środek znieczulający, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort pacjenta.

Ilość nakłuć uzależniona jest od dawki podawanego kwasu hialuronowego oraz oczekiwanego rezultatu.

Ostatnim etapem jest masaż warg w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu oraz przeciwdziałanie powstawaniu ewentualnych zgrubień. Czas trwania całego zabiegu to ok. 15-30 minut. Ostateczny efekt widoczny jest po ok. 1,5-2 tygodniach.

Podczas modelowania i powiększania ust specjalista może zastosować różne techniki m.in. metodę wachlarzową, prostopadłą, liniową lub punktową. Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienką igłę, którą aplikuje się niewielkie dawki preparatu.

Zalecenia po zabiegu powiększania i modelowania ust
Aby jak najdłużej cieszyć się efektami zabiegu, którym jest powiększanie i modelowaniu ust (Wrocław i okolice), należy stosować się do pewnych ogólnych zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu oraz kilka dni po wargi mogą być opuchnięte, co jest naturalne. Jeżeli pojawiają się dolegliwości bólowe, można zastosować kompresy chłodzące.

Nie wolno dotykać ust – zmniejsza to ryzyko ewentualnych infekcji.
Przez pierwszy tydzień należy unikać malowania ust, picia gorących napojów, opalania się oraz korzystania z sauny, łaźni parowej, kriokomory, basenu czy solarium. Powinno się pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Najlepiej zrezygnować z palenia papierosów, ponieważ może ono doprowadzić do niewielkich deformacji ust oraz utrudnić gojenie. Przez ok. miesiąc nie wolno wykonywać zabiegu laseroterapii w pobliżu miejsc iniekcji.

Czasami lekarz zaleca samodzielne wykonywanie masażu warg w domu, aby zaaplikowany kwas hialuronowy nie zbijał się w grudki. Opuchlizna z reguły utrzymuje się ok. 3 dni.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust?
Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do wykonania powiększania i modelowania ust. Są to m.in.:
· aktywna opryszczka,
· aktywne infekcje,
· stany zapalne i uszkodzenie skóry ust,
· skłonność do tworzenia się bliznowców,
· choroby autoimmunologiczne,
· choroby nowotworowe,
· niewyregulowana cukrzyca,
· leczenie antybiotykowe,
· nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
· ciąża,
· karmienie piersią.
Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?
Efekty po wykonaniu zabiegu powiększania i modelowania ust utrzymują się przez ok. 12 miesięcy. Czas ten jednak jest kwestią indywidualną dla każdego pacjenta.

Kwas hialuronowy wchłania się, co jest naturalnym procesem. Dlatego też zaleca się systematyczne powtarzanie zabiegu w celu utrzymania satysfakcjonujących efektów.

Czy zabieg jest bolesny?
Ze względu na zastosowanie znieczulenia powiększanie i modelowaniu ust (we Wrocławiu oraz okolicach) jest zabiegiem bezbolesnym. Najczęściej znieczulenie ma postać kremu lub żelu. W niektórych przypadkach, gdy pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia stomatologicznego.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o powiększanie ust kwasem hialuronowym

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00