Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym
Wrocław

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym we Wrocławiu to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Kwas ma za zadanie wypełnić daną okolicę, zwiększając jej objętość.
Dzięki temu świetnie sprawdza się do m.in. spłycania zmarszczek, poprawy konturu twarzy oraz powiększania ust. Kwas hialuronowy jest składnikiem doskonale tolerowanym przez nasz organizm, ponieważ stanowi jego naturalny element.

Warto zaznaczyć, że objawy starzenia się skóry są spowodowane m.in. zmniejszoną ilością właśnie tego kwasu. Jest on odpowiedzialny za zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry od wewnątrz oraz jej nawodnienia.

Wraz z jego brakiem następuje utrata objętości oraz wysuszenie tkanek, a co za tym idzie – powstanie nieestetycznych wgłębień, zmarszczek i fałd.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – kiedy warto zastosować?

Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymienia się m.in.:

9

pojawienie się bruzd, zmarszczek i fałd na twarzy

9

konieczność wypełnienia innych części ciała, w tym szyi, dekoltu i twarzy

9

kształt twarzy wymagający odmłodzenia

9

chęć poprawy kolorytu lub konturu ust

9

opadnięte kąciki ust

9

widoczne oznaki starzenia się twarzy

9

chęć powiększenia ust

9

chęć wygładzenia twarzy

9

asymetria ust

9

utrata objętości ust w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu

Jak przebiega zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym?

Zanim pacjent zdecyduje się na ostrzykiwania kwasem hialuronowym (Wrocław i inne duże miasta), przechodzi konsultację ze specjalistą zatrudnionym w danym gabinecie kliniki medycyny estetycznej.

Bezpośrednio przed zabiegiem na obszar, który ma być poddany ostrzykiwaniu, lekarz nakłada maść znieczulającą. Specjalista przy użyciu cienkiej igły wykonuje iniekcję niewielkich ilości kwasu hialuronowego.

Zabieg trwa ok. 10-30 minut (w zależności od wielkości obszaru). Uznawany jest za jeden z najmniej inwazyjnych w świecie medycyny estetycznej. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry. Niezwykle rzadko w miejscu iniekcji pojawia się zasinienie. Znikają one samoistnie.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym powinno być wykonywane wyłącznie w profesjonalnych gabinetach. Istotna jest wiedza specjalisty dotycząca budowy skóry oraz sposobu iniekcji.

Dlaczego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która jest odpowiedzialna za wiązanie cząsteczek wody oraz utrzymanie optymalnego stopnia nawilżenia skóry.
Obok kolagenu i elastyny odpowiada za elastyczność, jędrność i sprężystość cery. Jest stosowany w medycynie estetycznej jako tzw. wypełniacz, który pozwala poprawić strukturę skóry oraz ukształtować jej owal. To sposób na walkę z widocznymi znakami starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany miejscowo, dzięki temu skóra staje się zdolna przyjąć i wiązać większe ilości wody. Jednocześnie stymuluje to produkcję kolagenu, który również pozytywnie wpływa na wygląd cery. Zaletą tego typu zabiegu jest niska inwazyjność oraz duże bezpieczeństwo.
Szacuje się, że kwas hialuronowy stanowi ok. 56 proc. zawartości skóry.

Dzięki dużej naturalności preparaty z tym składnikiem nie powodują odpowiedzi immunologicznej. W gabinetach medycyny estetycznej wykorzystywane są produkty o różnej zawartości kwasu hialuronowego.

Jakie efekty daje kwas hialuronowy?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu to zabieg, który daje szybko widoczne efekty. Wśród najważniejszych z nich warto wymienić m.in.:

-zwiększenie objętości twarzy,
-uelastycznienie skóry,
-odmłodzenie skóry,
-przywrócenie skórze naturalnego wyglądu,
-ujędrnienie skóry, wygładzenie jej,
-podniesienie opadających kącików ust,
-nawilżenie ust,
-powiększenie ust,
-wyrównanie konturu ust i ewentualnych asymetrii.
Efekty po zabiegu utrzymują się przez około pół roku-rok. Długość utrzymywania się efektu zabiegu może się różnić w zależności od indywidyalnycjh preferencji każdego pacjenta. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, specjaliści zalecają systematyczne powtarzanie iniekcji.

Efekt zabiegu modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego uzależniony jest w głównej mierze od naturalnego kształtu ust pacjentki. Iniekcje mogą być wykorzystywane zarówno do powiększania ust (modelowania), jak i ich nawilżania. W tym drugim przypadku ostrzykiwanie nie zmienia kształtu warg.
Z uwagi na to, że usta są mocno ukrwione, zabiegowi może towarzyszyć ból z tego  względu stosuje się krem znieczulający. W niektórych przypadkach specjaliści preferują wykonanie znieczulenia stomatologicznego. Jednorazowo nakłuć jest kilkanaście-kilkadziesiąt – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Podczas powiększania ust wykorzystuje się preparat o większej gęstości niż w przypadku ich nawilżania. Tuż po zabiegu usta są opuchnięte, przez co mogą wydawać się dużo większe. Opuchlizna może utrzymywać się nawet 3 dni. Możliwe jest także wystąpienie siniaków, które ustępują po kilku dniach od zabiegu.

 

Powiększenie oraz modelowaniu ust to sposób na zmniejszenie widoczności objawów towarzyszących naturalnym procesom starzenia się skóry. Z wiekiem kontur warg zanika dlatego też  wykonać zabieg nawilżenia lub modelowania ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to bezpieczny składnik, którego użycie pomaga uzyskać efekt pięknych, wypełnionych ust oraz zniwelować widoczność zmarszczek wokół ust. Rezultatem zabiegu można cieszyć się długo, a więc jego systematyczne powtarzanie nie jest uporczywe.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym cena, ile kosztuje?

MODELOWANIE I POWIĘKSZANIE UST 1ML
1300 zł
WYPEŁNIANIE BRUZD 1ML
1400 zł
MODELOWANIE BRODY 1ML
1300 zł
WOLUMETRIA
OD 1400 zł
HIALURONIDAZA
1000 zł

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Pierwsze oznaki starzenia skóry dość mocno zauważalne są w obrębie twarzy. Traci ona swój owal, a skóra przestaje być tak jędrna i nawilżona jak wcześniej. Wraz z wiekiem staje się cieńsza, bardziej wiotka oraz podatna na pojawianie się zmarszczek, fałd czy bruzd.
Ostrzykiwania kwasem hialuronowym pozwala zwalczać oznaki starzenia się skóry.
Wypełnianie zmarszczek jest natychmiastowe, a efekt utrzymuje się przez długi czas. Jest to nieinwazyjny zabieg, który pozwala na powrócenie do normalnego funkcjonowania jeszcze tego samego dnia.

Lwia zmarszczka (pionowa zmarszczka czoła) dodaje wyrazowi twarzy niekorzystnych rys. Wydaje się, że jesteśmy zagniewani, poirytowani lub źli.
Na szczęście możliwe jest jej wypełnienie za pomocą kwasu hialuronowego. Cały zabieg trwa kilka minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym metodą liniową lub punktową. Efekt zauważalny jest od razu, skóra jest bardziej promienna i odprężona. Po iniekcji ostrzykiwana okolica jest rozmasowywana.

Wypełnianie zmarszczek na czole kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w wygładzaniu zmarszczek na czole. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwala uzyskać naturalny efekt – świeżej, promiennej cery. Do korygowania mimicznych zmarszczek czoła można również wykorzystać toksynę botulinową.
Iniekcje kwasem hialuronowym specjalista wykonuje metodą punktową – wzdłuż bruzdy. Po każdym wstrzyknięciu skóra jest rozmasowywana w miejscu podania, co pozwala uzyskać jednolity kontur.

Z wypełnienia zmarszczek preparatem na bazie kwasu hialuronowego chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czoło natychmiast staje się wygładzone, przez co wydaje się wyraźnie odmłodzone.

Wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową (BOTOKSEM)

Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu służą do wykonywania wypełnień bruzd nosowo-wargowych. W tym przypadku iniekcje wykonywane są najczęściej techniką liniową lub wachlarzową.
Po ostrzykiwaniu skórę rozmasowuje się. Im bardziej zaawansowane zmiany, tym konieczność wykonania głębszych iniekcji.

Podobny efekt wypełnienia zmarszczek można również uzyskać dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej. Preparat ten nie jest jednak wykorzystywany do niwelowania zmarszczek, które pojawiły się na skutek naturalnej utraty jędrności skóry. Botoks znalazł zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych. Jego zadaniem jest rozluźnienie mięśni twarzy w ostrzykiwanych miejscach.

 

Im bardziej są one zaciśnięte, tym większa widoczność bruzd. Po zabiegu skóra jest gładsza i ma bardziej promienny, zdecydowanie młodszy wygląd. Warto skonsultować ze specjalistą, czy lepiej zdecydować się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, czy toksyną botulinową.

jak przygotować się do zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym?

Istnieją pewne ogólne zasady, jak przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Oto najważniejsze z nich:

Osoby, które stosują leki przeciwzapalne i rozrzedzające krew, powinny je odstawić 3 dni przed zabiegiem. Decyzję taką należy skonsultować z lekarzem.
Nie należy stosować aspiryny oraz preparatów zawierających duże ilości witaminy C.
Nie należy spożywać alkoholu 24 godziny przed planowanym zabiegiem.
W dniu zabiegu warto zrezygnować z makijażu twarzy.
Bezpośrednio przed zabiegiem ma miejsce konsultacja, dzięki czemu możliwe jest określenie, jakie efekty zostaną osiągnięte po ostrzykiwaniu. Dodatkowo podczas rozmowy specjalista będzie mógł uzyskać informacje dotyczące indywidualnej wrażliwości na ból.

kiedy widoczne są efekty oraz jak długo się utrzymują?

Czy zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest bezpiczeny?

Efekty ostrzykiwania kwasem hialuronowym widoczne są od razu po zabiegu. Początkowo skóra może być nieco opuchnięta, jednak jej stan poprawi się w ciągu najbliższych dni. Zmarszczki stają się widocznie wygładzone, a skóra bardziej nawilżona.
Efekty po zabiegu utrzymują się ok. pół roku – rok: w zależności od uwarunkowań pacjenta oraz zastosowanego preparatu.

Gdy kwas hialuronowy zniknie, skóra będzie w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Z badań wynika, że w okolicach wstrzykniętego kwasu hialuronowego produkowany jest nowy kolagen.

Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu są w pełni bezpieczne dzięki niewielkiej inwazyjności. Ważne jest jednak, aby wybrać się do specjalisty, który zna budowę skóry oraz jej funkcjonowanie. Istotny jest również wybór odpowiedniego preparatu do iniekcji.

Ile kosztuje ostrzykiwanie kwasem hialuronowym i od czego to zależy?

Cena iniekcji kwasem hialuronowym uzależniona jest od kilku czynników. Koszt danego zabiegu jest ustalany indywidualnie. Specjalista uwzględnia m.in. typ problemu skórnego, obszar iniekcji oraz ilość preparatu niezbędna do uzyskania pożądanego efektu.
Wypełnianie zmarszczek, podnoszenie kącików warg oraz powiększanie ust to koszt od 800 złotych wzwyż.

Przeciwwskazania do ostrzykiwania kwasem hialuronowym

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu iniekcji kwasem hialuronowym. Należy skonsultować je ze specjalistą wykonującym ostrzykiwanie preparatem. Wśród najistotniejszych z nich wymienić należy m.in.:

nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie,
choroby autoimmunologiczne,
stany zapalne,
uszkodzenie skóry w okolicach, która ma być poddawana zabiegowi,
podatność na powstawanie blizn,
opryszczka,
nowotwory,
ciąża,
karmienie piersią.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG!

Adres

ul. Bartłomieja Strachowskiego 32,
Wrocław 52-210

Telefon