Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym we Wrocławiu to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Kwas ma za zadanie wypełnić daną okolicę, zwiększając jej objętość.

Dzięki temu świetnie sprawdza się do m.in. spłycania zmarszczek, poprawy konturu twarzy oraz powiększania ust. Kwas hialuronowy jest składnikiem doskonale tolerowanym przez nasz organizm, ponieważ stanowi jego naturalny element.

Warto zaznaczyć, że objawy starzenia się skóry są spowodowane m.in. zmniejszoną ilością właśnie tego kwasu. Jest on odpowiedzialny za zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry od wewnątrz oraz jej nawodnienia.

Wraz z jego brakiem następuje utrata objętości oraz wysuszenie tkanek, a co za tym idzie – powstanie nieestetycznych wgłębień, zmarszczek i fałd.

Jak przebiega zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym?

Zanim pacjent zdecyduje się na ostrzykiwania kwasem hialuronowym (Wrocław i inne duże miasta), przechodzi konsultację ze specjalistą zatrudnionym w danym gabinecie kliniki medycyny estetycznej.

Bezpośrednio przed zabiegiem na obszar, który ma być poddany ostrzykiwaniu, lekarz nakłada maść znieczulającą. Specjalista przy użyciu cienkiej igły wykonuje iniekcję niewielkich ilości kwasu hialuronowego.

Zabieg trwa ok. 10-30 minut (w zależności od wielkości obszaru). Uznawany jest za jeden z najmniej inwazyjnych w świecie medycyny estetycznej. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry. Niezwykle rzadko w miejscu iniekcji pojawia się zasinienie. Znikają one samoistnie.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym powinno być wykonywane wyłącznie w profesjonalnych gabinetach. Istotna jest wiedza specjalisty dotycząca budowy skóry oraz sposobu iniekcji.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – kiedy warto zastosować?

Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymienia się m.in.:

R

pojawienie się bruzd, zmarszczek i fałd na twarzy

R

konieczność wypełnienia innych części ciała, w tym szyi, dekoltu i twarzy

R

kształt twarzy wymagający odmłodzenia

R

opadnięte kąciki ust

R

widoczne oznaki starzenia się twarzy

R

chęć wygładzenia twarzy

R

chęć powiększenia ust

R

asymetria ust

R

chęć poprawy kolorytu lub konturu ust

R

utrata objętości ust w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym Wrocław

Dlaczego kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która jest odpowiedzialna za wiązanie cząsteczek wody oraz utrzymanie optymalnego stopnia nawilżenia skóry.

Obok kolagenu i elastyny odpowiada za elastyczność, jędrność i sprężystość cery. Jest stosowany w kosmetologii jako tzw. wypełniacz, który pozwala poprawić strukturę skóry oraz ukształtować jej owal. To sposób na walkę z widocznymi znakami starzenia się skóry.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany miejscowo. Dzięki temu skóra staje się zdolna przyjąć i wiązać większe ilości wody. Jednocześnie stymuluje to produkcję kolagenu, który również pozytywnie wpływa na wygląd cery. Zaletą tego typu zabiegu jest niska inwazyjność oraz duże bezpieczeństwo.
Szacuje się, że kwas hialuronowy stanowi ok. 56 proc. zawartości skóry.

Dzięki dużej naturalności preparaty z tym składnikiem nie powodują odpowiedzi immunologicznej. W gabinetach chirurgicznych wykorzystywane są produkty o różnej zawartości kwasu hialuronowego.

Jakie efekty daje kwas hialuronowy?

Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu to zabieg, który daje szybko widoczne efekty. Wśród najważniejszych z nich warto wymienić m.in.:

 • zwiększenie objętości twarzy,
 • uelastycznienie skóry,
 • odmłodzenie skóry,
 • przywrócenie skórze naturalnego wyglądu,
 • ujędrnienie skóry, wygładzenie jej,
 • podniesienie opadających kącików ust,
 • nawilżenie ust,
 • powiększenie ust,
 • wyrównanie konturu ust i ewentualnych asymetrii.

Efekty po zabiegu utrzymują się przez około pół roku-rok. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, specjaliści zalecają systematyczne powtarzanie iniekcji.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym
Efekt zabiegu modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego uzależniony jest w głównej mierze odnaturalnego kształtu ust pacjentki. Iniekcje mogą być wykorzystywane zarówno do powiększania ust (naturalnego modelowania), jak i ich nawilżania. W tym drugim przypadku ostrzykiwanie nie zmienia kształtu warg. 

Z uwagi na to, że usta są mocno ukrwione, zabiegowi może towarzyszyć ból. Z tego też względu stosuje się krem znieczulający. W niektórych przypadkach specjaliści preferują wykonanie znieczulenia stomatologicznego. Do zabiegu można wykorzystać igłę lub kaniulę. Jednorazowo nakłuć jest kilkanaście-kilkadziesiąt – w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. 

Podczas powiększania ust wykorzystuje się preparat o większej gęstości niż w przypadku ich nawilżania. Efekt jest widoczny od razu, po 2 tygodniach można wykonać korektę. Bezpośrednio po wstrzykiwaniu mogą pojawić się niewielkie siniaki lub opuchlizna. 

Powiększenie oraz modelowaniu ust to sposób na zmniejszenie widoczności objawów towarzyszących naturalnym procesom starzenia się skóry. Z wiekiem kontur warg staje się coraz mniejszy, dlatego też warto zainteresować się zabiegiem, którym są iniekcje kwasem hialuronowym. To bezpieczny składnik, którego użycie pomaga uzyskać efekt pięknych, wypełnionych ust oraz zniwelować widoczność zmarszczek wokół ust. Rezultatem zabiegu można cieszyć się długo, a więc jego systematyczne powtarzanie nie jest uporczywe. 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
Oznaki starzenia skóry dość mocno zauważalne są w obrębie twarzy. Traci ona swój owal, a skóra przestaje być tak jędrna i nawilżona jak jeszcze jakiś czas temu. Wraz z wiekiem staje się ona cieńsza, bardziej wiotka oraz podatna na pojawianie się zmarszczek, fałd czy bruzd.
Ostrzykiwania kwasem hialuronowym (Wrocław i inne duże miasta) pozwala zwalczać oznaki starzenia się skóry.

Wypełnianie zmarszczek jest natychmiastowe, a efekt utrzymuje się przez długi czas. Jest to nieinwazyjny zabieg, który pozwala na powrócenie do normalnego funkcjonowania jeszcze tego samego dnia.

Wypełnienie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym
Lwia zmarszczka (pionowa zmarszczka czoła) dodaje wyrazowi twarzy niekorzystnych rys. Wydaje się, że jesteśmy zagniewani, poirytowani lub źli.

Na szczęście możliwe jest jej wypełnienie za pomocą kwasu hialuronowego. Cały zabieg trwa kilka minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym metodą liniową lub punktową. Efekt zauważalny jest od razu, skóra jest bardziej promienna i odprężona. Po iniekcji ostrzykiwana okolica jest rozmasowywana.

Wypełnianie zmarszczek na czole kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy znalazł zastosowanie w wygładzaniu zmarszczek na czole. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwala uzyskać naturalny efekt – świeżej, promiennej cery. Do korygowania mimicznych zmarszczek czoła można również wykorzystać toksynę botulinową.

Iniekcje kwasem hialuronowym specjalista wykonuje metodą punktową – wzdłuż bruzdy. Po każdym wstrzyknięciu skóra jest rozmasowywana w miejscu podania, co pozwala uzyskać jednolity kontur.

Z wypełnienia zmarszczek preparatem na bazie kwasu hialuronowego chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Czoło natychmiast staje się wygładzone, przez co wydaje się wyraźnie odmłodzone.

Wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych kwasem hialuronowym
Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu służą do wykonywania wypełnień bruzd nosowo-wargowych. W tym przypadku iniekcje wykonywane są najczęściej techniką liniową lub wachlarzową.

Po ostrzykiwaniu skórę rozmasowuje się. Im bardziej zaawansowane zmiany, tym konieczność wykonania głębszych iniekcji.

Wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową (botoksem)
Podobny efekt wypełnienia zmarszczek można również uzyskać dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej. Preparat ten nie jest jednak wykorzystywany do niwelowania zmarszczek, które pojawiły się na skutek naturalnej utraty jędrności skóry. Botoks znalazł zastosowanie w przypadku zmarszczek mimicznych. Jego zadaniem jest rozluźnienie mięśni twarzy w ostrzykiwanych miejscach.

Im bardziej są one zaciśnięte, tym większa widoczność bruzd. Po zabiegu skóra jest gładsza i ma bardziej promienny, zdecydowanie młodszy wygląd. Warto skonsultować ze specjalistą, czy lepiej zdecydować się na ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, czy toksyną botulinową.

Jak przygotować się do zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym?

Istnieją pewne ogólne zasady, jak przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Oto najważniejsze z nich:

 • Osoby, które stosują leki przeciwzapalne i rozrzedzające krew, powinny je odstawić 3 dni przed zabiegiem. Decyzję taką należy skonsultować z lekarzem. 
 • Nie należy stosować aspiryny oraz preparatów zawierających duże ilości witaminy C. 
 • Nie należy spożywać alkoholu 24 godziny przed planowanym zabiegiem. 
 • W dniu zabiegu warto zrezygnować z makijażu twarzy. 

Bezpośrednio przed zabiegiem ma miejsce konsultacja, dzięki czemu możliwe jest określenie, jakie efekty zostaną osiągnięte po ostrzykiwaniu. Dodatkowo podczas rozmowy specjalista będzie mógł uzyskać informacje dotyczące indywidualnej wrażliwości na ból. 

Kiedy widoczne są efekty oraz jak długo się utrzymują?
Efekty ostrzykiwania kwasem hialuronowym widoczne są od razu po zabiegu. Początkowo skóra może być nieco opuchnięta, jednak jej stan poprawi się w ciągu najbliższych dni. Zmarszczki stają się widocznie wygładzone, a skóra bardziej nawilżona.

Efekty po zabiegu utrzymują się ok. pół roku – rok: w zależności od uwarunkowań pacjenta oraz zastosowanego preparatu.

Gdy kwas hialuronowy zniknie, skóra będzie w lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Z badań wynika, że w okolicach wstrzykniętego kwasu hialuronowego produkowany jest nowy kolagen.

Czy zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest bezpieczny?
Ostrzykiwania kwasem hialuronowym we Wrocławiu są w pełni bezpieczne dzięki niewielkiej inwazyjności. Ważne jest jednak, aby wybrać się do specjalisty, który zna budowę skóry oraz jej funkcjonowanie. Istotny jest również wybór odpowiedniego preparatu do iniekcji.
Ile kosztuje ostrzykiwanie kwasem hialuronowym i od czego to zależy?
Cena iniekcji kwasem hialuronowym uzależniona jest od kilku czynników. Koszt danego zabiegu jest ustalany indywidualnie. Specjalista uwzględnia m.in. typ problemu skórnego, obszar iniekcji oraz ilość preparatu niezbędna do uzyskania pożądanego efektu.
Wypełnianie zmarszczek, podnoszenie kącików warg oraz powiększanie ust to koszt od 800 złotych wzwyż.
Przeciwwskazania do ostrzykiwania kwasem hialuronowym

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu iniekcji kwasem hialuronowym. Należy skonsultować je ze specjalistą wykonującym ostrzykiwanie preparatem. Wśród najistotniejszych z nich wymienić należy m.in.:

 • nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne,
 • uszkodzenie skóry w okolicach, która ma być poddawana zabiegowi,
 • podatność na powstawanie blizn,
 • opryszczka,
 • nowotwory,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00