Modelowanie konturów twarzy

Czas nie jest łaskawy dla nikogo – odciska się piętnem zwłaszcza na naszej skórze. Z wiekiem kontur twarzy staje się mniej wyraźny, opadają policzki oraz pojawiają się zmarszczki.

Rozwój kosmetologii pozwolił opracować bezpieczne zabiegi, które są skutecznym sposobem na walkę z problemem starzenia się. Jednym z nich jest modelowanie konturów twarzy (we Wrocławiu i nie tylko).

Niezwykłe właściwości kwasu hialuronowego pozwalają zniwelować widoczne oznaki upływającego czasu i zachować świeży, zdrowy wygląd na długo.

Na czym polega modelowanie konturów twarzy?

Niestety, wraz z wiekiem tracimy cenny kwas hialuronowy. Osłabieniu ulegają włókna kolagenowe oraz elastynowe. Skóra wiotczeje i zauważalnie opada, twarz traci objętość, a policzki zapadają się. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła sposoby, by walczyć ze skutkami upływającego czasu.

Modelowanie konturów twarzy znane jest także pod inną nazwą – wolumetria (lifting wolumetryczny). Metoda ta wykorzystuje kwas hialuronowy, który jest w pełni bezpieczny dla organizmu człowieka. Jest to bowiem składnik, który naturalnie występuje w naszym ciele. Dzięki jego obecności skóra pozostaje jędrna i elastyczna. Ma on zdolność wiązania wody.

Wolumetria konturów twarzy polega na wprowadzeniu substancji pod skórę. Jej zadaniem jest przywrócenie objętości twarzy oraz młodego wyglądu. Kwas hialuronowy unosi tkanki, dzięki czemu skóra wydaje się bardziej wypoczęta, a jej napięcie widocznie poprawione. Twarz odzyskuje swoje proporcje, a ewentualna asymetria zostaje skutecznie skorygowana. Naturalny owal twarzy zostaje przywrócony, kości policzkowe uwydatnione, a zmarszczki widocznie spłycone.

Modelowanie konturów twarzy (Wrocław i inne duże miasta) z reguły wykonywany jest na następujących obszarach: policzki, okolice warg, broda, podbródek oraz żuchwa.

Wskazania do wykonania zabiegu modelowania konturów twarzy

Wśród wskazań do wykonania zabiegu wolumetrii konturów twarzy wymienia się m.in.:

R

zwiotczenie skóry twarzy

R

przemęczony wygląd twarzy

R

widoczna utrata objętości skóry

R

chęć poprawy konturów twarzy

R

chęć uzyskania naturalnego owalu twarzy

R

zapadnięte skronie

R

bruzdy nosowo-wargowe

R

zmarszczki

R

zanik tkanek

R

zanik żuchwy

R

modelowanie podbródka

R

opadające policzki (tzw. chomiki)

R

korekcja tzw. doliny łez

R

uniesienie kącików ust

R

zapadnięta skóra pod oczami

R

modelowanie policzków (np. chęć uwypuklenia kości policzkowych)

R

asymetria twarzy

Modelowanie konturów twarzy Wrocław

Jakie są efekty modelowania konturów twarzy?

Wolumetria konturów twarzy to zabieg, który daje szybkie i naturalne efekty. Wśród spodziewanych zmian wymienić można m.in.:
· wygładzenie zmarszczek i bruzd,
· widoczna poprawa konturu i owalu twarzy,
· uzupełnienie objętości twarzy,
· wymodelowane policzki,
· ujędrnienie, uelastycznienie i odżywienie skóry,
· przywrócenie nawilżenia skóry,
· podkreślenie kości policzkowych, żuchwy i bródki,
· wypełnienie zapadniętych policzków,
· zredukowanie opadających policzków,

· skorygowanie linii brody,
· odzyskanie naturalnych proporcji twarzy.

Efekty zabiegu są natychmiastowe, chociaż na finalne rezultaty warto poczekać ok. 2 tygodnie. W zależności od indywidualnych cech pacjenta mogą utrzymywać się one ok. 10-18 miesięcy.

Po tym czasie modelowanie konturów twarzy (we Wrocławiu i nie tylko) warto powtórzyć. Wolumetria to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji oraz specjalnego przygotowania. Z racji tego, że kwas hialuronowy jest w pełni wchłaniany, nie następują trwałe zmiany w wyglądzie twarzy.

Jak przygotować się do zabiegu modelowania twarzy?
Na kilka dni przed wizytą zaleca się odstawienie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych (w porozumieniu z lekarzem). Co najmniej dobę wcześniej nie powinno się spożywać alkoholu.

W dniu wykonania wolumetrii konturów twarzy należy zrezygnować z nakładania makijażu oraz innych czynności potencjalnie będących przyczyną powstawania infekcji.

Ponadto warto zrezygnować z wizyt w miejscach, w których dochodzi do dużych wahań termicznych (np. sauna, solarium, łaźnia parowa, kriokomora).

Jak wygląda zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg wolumetrii poprzedza konsultacja z lekarzem. Ma ona na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Ponadto specjalista omawia z pacjentem możliwe do osiągnięcia efekty. Również jemu należy pozostawić wybór odpowiedniego preparatu oraz techniki wykonania.

Modelowanie konturów twarzy (Wrocław i inne duże miasta) to precyzyjna aplikacja kwasu hialuronowego w miejsca, które tego wymagają i są źródłem problemów. Przed zabiegiem lekarz wykonuje miejscowe znieczulenie.

Najpierw jednak twarz jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Po aplikacji preparatu specjalista może wykonać specjalny masaż, którego celem jest równomierne rozprowadzenie produktu pod skórą. Wizyta trwa ok. 15-40 minut.

Jakie są zalecenia po zabiegu modelowania konturów twarzy?
Modelowanie konturów twarzy nie wymaga rekonwalescencji. Istotne jest jednak przestrzeganie kilku podstawowych zasad.

W miejscu wykonania zabiegu mogą pojawić się krwiaki, zaczerwienienie, opuchlizna oraz dyskomfort, które ustąpią maksymalnie po kilku dniach.

Bezpośrednio po wolumetrii nie wolno spożywać alkoholu oraz dotykać miejsc iniekcji, aby nie spowodować zakażeń. Zaleca się także unikać wysiłku fizycznego i powstrzymać się od ekspresyjnej mimiki twarzy (przez co najmniej 48 godzin).

Przez dwa tygodnie warto zrezygnować z nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, wizyt w solarium, saunie, łaźni parowej czy kriokomorze. Pamiętajmy także o odpowiednim nawadnianiu organizmu.

Jakich kosmetyków można używać po zabiegu? Wyłącznie rekomendowanych przez lekarza, który wykonał modelowanie. Takie działanie to gwarancja szybkiego gojenia się miejsc iniekcji oraz długiego utrzymania się osiągniętych efektów. Zazwyczaj są to produkty o właściwościach łagodzących i regenerujących (np. kremy zawierające witaminę K lub arnikę).

Czy są jakieś przeciwwskazania?
Istnieje pewne grupa przeciwwskazań, która może uniemożliwić wykonanie zabiegu. Należy je skonsultować z lekarzem, który ma przeprowadzić modelowanie konturów twarzy (we Wrocławiu i innych lokalizacjach). Mowa tu o m.in.:
· nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
· aktywne zapalenie skóry (np. opryszczka, trądzik),
· aktywne infekcje (w tym przeziębienie),
· choroby autoimmunologiczne,
· choroby nowotworowe,
· nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca lub inne choroby przewlekłe,
· łuszczyca,
· bielactwo,
· skłonność do powstawania bliznowców,
· zabiegi stomatologiczne (nie powinny być wykonywane zarówno 2 tygodnie przed, jak i po planowanej wolumetrii),
· ciąża,
· karmienie piersią.
Czy modelowanie konturów twarzy boli?
Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, któremu towarzyszy charakterystyczne uczucie rozpierania. Zazwyczaj stosowane jest znieczulenie miejscowe w formie kremu (np. Emla), co sprawia, że metoda ta jest w pełni bezbolesna. W niektórych przypadkach zastosowanie może mieć znieczulenie stomatologiczne.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o modelowanie konturów twarzy

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00