Korekcja zmarszczek

Zmarszczki i bruzdy to problem, z którym będzie musiał zmierzyć się każdy z nas. W naszej klinice przygotowaliśmy sprawdzone metody walki z nimi. Korekcja zmarszczek (Wrocław i inne miasta) to zabieg, który pomaga zlikwidować niedoskonałości skóry pojawiające się wraz z upływem czasu. Odpowiednio dobrane preparaty pomagają w zachowaniu naturalnego wyglądu i zniwelowaniu oznak starzenia.

Co to jest wypełnienie zmarszczek?

Utrata elastyczny i kolagenu sprawia, że skóra traci swoją jędrność i sprężystość. W taki właśnie sposób powstają zmarszczki mimiczne.

Aby z nimi walczyć, warto zdecydować się na zabieg, którym jest korekcja zmarszczek we Wrocławiu (i nie tylko). Wypełnianie zmarszczek to popularna wśród pacjentów metoda walki z procesami starzenia się skóry.

Czynniki wewnętrzne (zanik włókien kolagenowych) oraz zewnętrzne (np. promieniowanie słoneczne) wpływają na proces tworzenia się zmarszczek.

Z wykorzystaniem specjalnych chirurgicznych wypełniaczy (np. toksyna botulinowa, kwas hialuronowy) można skorygować różnego typu niedoskonałości, w tym bruzdy nosowo-wargowe, opadnięte kąciki ust oraz zmarszczki o zróżnicowanej głębokości.

 

W jakich przypadkach warto zdecydować się na zabieg korekcji zmarszczek?

Wskazania do wykonania korekcji zmarszczek

R

zmarszczki mimiczne

R

Zmarszczki między brwiami (tzw. lwia bruzda)

R

zmarszczki na czole

R

zmarszczki pod oczami (tzw. kurze łapki)

R

zmarszczki nad ustami (tzw. zmarszczki palacza)

R

zmarszczki przynosowe

R

opadające kąciki ust

R

zmarszczki w okolicy szyi

R

utrata objętości policzków

R

zapadające się policzki

R

opadające brwi

R

nieuwydatnione kości policzkowe

R

asymetria twarzy

Korekcja zmarszczek botoksem

Co to jest botoks?

Botoks to toksyna botulinowa typu A. Jest to substancja doskonale znana zarówno medycynie estetycznej, jak i klinicznej. Wyróżnia się licznymi właściwościami leczniczymi, które doceniane są m.in. podczas zabiegu korekcji zmarszczek. Botoks niweluje przyczynę powstawania tego typu niedoskonałości – kurczenie się mięśni twarzy związane z mimiką. Preparat aplikowany jest precyzyjnie niewielkimi dawkami w konkretne miejsca. Wynikiem tego jest długotrwały rozkurcz i rozluźnienie mięśni. Dzięki temu następuje wygładzenie wszelkich wgłębień i bruzd.
Toksynę botulinową stosuje się na różne obszary ciała, w tym twarz (czoło, okolice oczu, ust i nosa, między brwiami), ciało, pachy, dłonie i stopy. Wykorzystywana jest zarówno do walki ze zmarszczkami, jak i problemem nadpotliwości.

Kiedy efekty po botoksie?
Efekty wypełnienia botoksem mogą być widoczne w różnych odstępach czasowych. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Pierwsze zmiany widoczne są już w ciągu 24 godzin od zabiegu. Subtelne wygładzenie skóry następuje ok. 4-7 dni po podaniu toksyny botulinowej. Po 10 dniach staje się ona jędrniejsza, gładsza w dotyku. Po 6 miesiącach zaleca się powtórzyć wypełnienie w celu utrzymania efektów na dłużej.
Korekcja zmarszczek kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jej zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia tkanek.

Wraz z wiekiem zawartość tego związku spada, co skutkuje utratą elastyczności i jędrności skóry.

Korekcja zmarszczek (Wrocław i inne miasta) kwasem hialuronowym polega na uzupełnieniu tego związku i przywróceniu poziomu nawilżenia tkanek.

Substancja jest wprowadzana bezpośrednio w problematyczne miejsca. Bruzdy i zmarszczki zostają wygładzone.

Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest na twarz (głównie brodę, okolice ust, kości policzkowych, policzki, skronie, nos, podbródek oraz fałdy nosowo-wargowe), a także szyję. Związek ten wykorzystywany jest także do powiększania ust. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu.

Kiedy efekty po kwasie hialuronowym?
Pierwsze efekty po wypełnianiu kwasem hialuronowym widoczne są natychmiast. Zauważalna poprawa obserwowana jest po kilku dniach, gdy opuchlizna całkowicie zejdzie. Skóra staje się nawodniona, wygładzona i świeża.

Po 6-12 miesiącach należy powtórnie udać się do kliniki, aby ponownie poddać się zabiegowi. Wchłanianie kwasu hialuronowego uzależnione jest od indywidualnych cech pacjenta.

Co lepsze – botoks czy kwas hialuronowy?
Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy mogą być wykorzystywane do korekcji zmarszczek. Wybór preparatu uzależniony jest od konkretnego problemu. W tym zakresie warto zaufać specjaliście.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zabieg korekcji zmarszczek toksyną botulinową oraz kwasem hialuronowym wyróżnia się tym, że jest niechirurgiczny, nieinwazyjny, bezpieczny, precyzyjny i daje naturalny efekt. Metoda ta poprzedzona jest konsultacją z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

7 dni przed korekcją zmarszczek zaleca się zaprzestania zażywania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem).

5 dni przed zabiegiem zaleca się zrezygnowanie z niesteroidowych leków przeciwzakrzepowych. W dniu wykonania wypełnienia należy unikać dużych wahań temperatury, korzystania z sauny, solarium czy też łaźni parowej.

Jak przebiega zabieg korekcji zmarszczek?

Korekcja zmarszczek (we Wrocławiu i innych miastach) poprzedzona jest wykonaniem znieczulenia miejscowego. Najczęściej w tym celu używa się kremu znieczulającego. Lekarz wybiera odpowiednią technikę wprowadzenia preparatu wypełniającego (np. punktowa, liniowa, wachlarzowa). Aplikowany jest on bardzo cienką igłą. Cały zabieg trwa ok. 15-40 minut.

Zalecenia po zabiegu korekcji zmarszczek

Kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania miejsc ostrzykiwania, nie masować ich i nie pocierać.

Zmniejsza to ryzyko ewentualnego zakażenia czy też niekontrolowanego rozprzestrzeniania się substancji wypełniającej. Do 48 godzin należy zrezygnować z wysiłku fizycznego. Przez tydzień niewskazane są zmiany temperatur (wizyty w saunie, łaźni parowej, solarium czy kriokomorze).

Zaleca się powstrzymanie od ekspozycji na intensywne działanie słońca.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęki, zaczerwienienia oraz zasinienia w miejscu iniekcji. Są to dolegliwości o charakterze przejściowym. Zazwyczaj ustępują samoistnie do ok. 72 godzin.

Jakie są efekty po zabiegu korekcji zmarszczek?
Dzięki korekcji zmarszczek można uzyskać natychmiastowe efekty. Są to głównie:
· rozluźnienie i relaksacja mięśni mimicznych,
· wygładzenie skóry,
· skorygowanie asymetrii twarzy,
· naturalne odmłodzenie twarzy,
· wypoczęta, odświeżona, rozświetlona twarz,
· spłycenie zmarszczek.

Efekty po zabiegu korekcji zmarszczek uzależnione są od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Oznacza to, że nie są one identyczne w przypadku każdej osoby, która zdecyduje się na skorzystanie z tej metody. Wpływ na ostateczny rezultat mają m.in. wiek, stan zdrowia, tryb życia, a także stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Jakie są przeciwwskazania do korekcji zmarszczek?
Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do wykonania korekcji zmarszczek. Są to m.in.:
· nadwrażliwość na którykolwiek ze składników,
· leczenie antybiotykami,
· aktywna opryszczka,
· przyjmowanie niektórych leków, w tym leków przeciwzakrzepowych,
· problemy z krzepnięciem krwi,
· choroby autoimmunologiczne,
· rozległe uszkodzenia skóry,
· stany zapalne skóry,
· skłonność do powstawania bliznowców,
· ciąża,
· karmienie piersią.
Czy korekcja zmarszczek boli?
Korekcja zmarszczek (Wrocław i inne miasta) to zabieg, który dzięki zastosowaniu miejscowego kremu znieczulającego jest w pełni bezbolesny. Pacjenci doskonale tolerują tę metodę walki z niedoskonałościami powstającymi na skutek procesów starzenia się skóry.

Pracujemy 6 dni
w tygodniu

Zapytaj o korekcję zmarszczek

Napisz email

OFfice

Strachowskiego 32, Wrocław 52-210
Tel: +48 887 783 333
Prywatna Praktyka Lekarska Michał Marciniak
NIP: 8992863397

Poniedziałek – Piątek

10.00 – 20.00

Sobota

10.00 – 16.00